„Korak naprijed“ je trogodišnji program za razdoblje od 2020. do 2023. godine u sklopu projekta „Razvoj i širenje mreže socijalnih usluga koje pružaju udruge“. Program provodi rehabilitaciju i habilitaciju kroz sljedeće aktivnosti. Edukacijsko-rehabilitacijski rad za djecu s teškoćama u razvoju i osobama s invaliditetom, dijagnostika, tretman i evaluacije učinkovitosti.
Stručnim rehabilitacijskim metodama i individualnim terapijama rehabilitator pruža potporu korisnicima u razvoju, prati njihovo funkcioniranje, snalaženje i napredovanje, surađuje s njihovim roditeljima i učiteljima. Nadalje, radionice Centra za socijalnu skrb Zlatar Bistrica omogućuju savjetodavnu uslugu koja se odnosi na brak, roditeljstvo, obiteljske i partnerske odnose koje vodi osoba pravne struke, upoznavanje s pravima iz sustava socijalne skrbi (socijalni radnik), razvoj društvenih vještina i vještina nenasilnog rješavanja sukoba s roditeljima, učiteljima, odgajateljima i volonterima koje izvodi psiholog. Radionice udruge su edukacijsko kreativne za korisnike, roditelje i volontere pod stručnim vodstvom rehabilitatora, a obuhvaćaju kreativne radionice, edukativne radionice za razvoj svijesti o sebi, samozastupanje te razvoj adaptivnih vještina, zatim radionice za roditelje o pravilnom postupanju i važnosti rehabilitacije djeteta.
Savjetovanja za roditelje, učitelje, odgajatelje i širu javnost o edukacijsko-rehabilitacijskom radu, o specifičnostima djece te načinima poticanja djetetovog razvoja u sustavu predškolskog i školskog odgoja i obrazovanja. Edukacijski rehabilitator upoznaje se s vrstom i stupnjem teškoće kod djeteta te pruža podršku u prihvaćanju i razumijevanju djetetove teškoće, daje smjernice na koji se način može pomoći djetetu i olakšati razvoj.
Društvene večeri u sklopu projekta su organizirano tjedno druženje za adolescente zamišljeno kao „izlazak s vršnjacima tipičnog razvoja“ i uključuje druženje, ples, filmske večeri, društvene igre. Jedinstven je vid sociodruštvene aktivnosti za djecu i adolescente s teškoćama u razvoju ili s invaliditetom na području Krapinsko-zagorske županije. Takav je oblik druženja od iznimne važnosti jer direktno uvodi korisnika u društvene aktivnosti sa sadržajem, korisnik razvija socijalne vještine i pronalazi nove prijatelje, obogaćuje sebe i zajednicu.