“Poletimo uz podršku” je trogodišnji program iz područja psihosocijalne potpore financiran od strane Ministarstva zdravstva. Razdoblje provedbe programa je od 03.11.2022. do 02.11.2025., a ukupan iznos podrške za sve tri godine provedbe iznosi 40.613,18 €.
Opći cilj ovog programa je doprinijeti zaštiti, očuvanju i unaprjeđenju zdravlja stanovništva u Republici Hrvatskoj dok je specifični cilj unaprjeđenje psihičkog i tjelesnog zdravlja osoba oboljelih od malignih, kroničnih nezaraznih, rijetkih i zaraznih bolesti te unapređenje zdravlja ranjivih skupina kroz potporu udrugama u provođenju programa koji pridonose psihosocijalnoj potpori oboljelima od malignih, kroničnih nezaraznih, rijetkih i zaraznih bolesti.
Glavni cilj Udruge je uključiti djecu s teškoćama u razvoju i osobe s invaliditetom te njihove obitelji u život lokalne zajednice u kojoj žive. Udruga će ovim programom povećati dostupnost socijalnih usluga korisnicima kojima su te usluge potrebne, veće i lakše zbrinjavanje korisnika te kraće liste čekanja u zdravstvenim institucijama. Promicati će se deinstitucionalizacija te istaknuti izjednačavanje mogućnosti osoba s invaliditetom.
Provođenjem programa “Poletimo uz podršku” te pružanjem potrebnih psihosocijalnih terapija djeci s teškoćama u razvoju i osobama s invaliditetom te njihovima obiteljima očekuje se provođenje kvalitetnije psihosocijalne terapije za djecu s teškoćama u razvoju i osobe s invaliditetom na području Krapinsko-zagorske županije od strane stručnog psihologa koji bi djelovao putem Udruge Sveta Ana KZŽ. Time se pruža dostupnost potrebnih terapija na jednom mjestu i to u neposrednoj blizini osoba, djece s invaliditetom, čime bi se smanjili financijski troškovi roditelja koji svakodnevno svoju djecu odvoze u različita udaljena mjesta što nije svima mogućnost. Program bi smanjio liste čekanja u srodnim ustanovama. Programom se omogućuju potrebne psihosocijalne terapije. Promiče se moralna vrijednost zajednice uključivanjem volontera i upoznavanjem šire javnosti o specifičnostima osoba s invaliditetom.